INFORMACE

KDO JSME?

NAŠE ŠKOLKA

Budova školky se nachází na náměstí Pod Branou, v klidném a mystickém koutě Liberce – v Liebigově zahradním městečku.

Jsme vzdělávací instituce, zařazená v síti škol. Spolupracujeme s Mensou ČR při vzdělávání nadaných dětí metodou NTC. Pracujeme na základě školního vzdělávacího programu „Vemte za kliku“, vypracovaného v souladu s rámcovým vzdělávacím programem ministerstva školství. V praxi to vypadá tak, že tým mladých nadšených pedagogů vychovává prožitkovou metodou samostatné a sebevědomé děti, které se chtějí učit, umějí se prosadit v kolektivu vrstevníků a učí se také respektovat ostatní okolo sebe.

A funguje to. Děti naši školku milují! Dokážeme je totiž učit formou hry a úžasně pestrých zážitků.

PROSTORY ŠKOLKY

V suterénu budovy je vstupní vestibul, šatna a dvě herny pro nejmladší a prostřední oddělení. V přízemí je jídelna a výtvarna, sál na pohybové aktivity a přípravna jídla.
V prvním patře najdete hernu pro nejstarší děti a také WC a umývárnu. V patře druhém se nachází kancelář školky.

Školka má k dispozici přilehlou travnatou zahradu s pískovištěm, houpačkami, prolézačkami a skluzavkou. Dále je školce příležitostně k dispozici také školní zahrada ZŠ Doctrina, která je vybavena věží s klouzačkou, pískovištěm a pružinovými houpadly, ohništěm a travnatým hřištěm se zahradní učebnou.

PROVOZNÍ DOBA

Školka je otevřena od pondělí do pátku od 7,00 do 17,00 hod.

V období letních prázdnin je školka vždy na 5 týdnů zavřená. Podrobnější informace k uzavření školky v období školních prázdnin a svátků najdete v sekci Dokumenty – organizace školního roku.

Podívejte se na fotografie ze života naší školky