Co je to vlastně Valhalla?

V severských pověstech je Valhalla  „Síň padlých“. Sídlí v ní bůh Ódin a za doprovodu valkýr tam přicházejí padlí bojovníci . Ódin zde shlíží ze svého majestátního trůnu Hlidskjalf na celý svět a přijímá zprávy od svých dvou krkavců Hugina a Munina.

Před dveřmi Valhally stojí zářící strom Glasir , který má listy z červeného zlata a je to nejkrásnější strom ze všech devíti světů . Na střeše Valhally pokryté zlatými štíty stojí jelen Eiktyrni a koza Heidrún, z jejíchž struků vytéká medovina. Medovinou a slaninou z kance Saehrímniho se pak duše mrtvých bojovníků živí. Ódin sám nejedl, pil pouze medovinu, část svého jídla však dával svým dvěma vlkům jmény Geri a Freki.

Ódin každý den vysílá valkýry na bojiště, aby do síně přivedly další padlé bojovníky, kteří zde budou trénovat na poslední bitvu (Ragnarök). Duše padlých spolu přes den soutěží a večer si užívají medoviny a jídla. Jídlo připravuje kuchař Andhrimnir, který má celý černý obličej od toho, jak každý den připravuje v kotli kance Saehrímniho.

Podle Písně o Grímnim má síň pět set čtyřicet bran a až nastane konec světa – Ragnarök, vyjede z každé brány najednou 800 válečníků.