KROUŽKY

Kroužky v MŠ Doctrina jsou určeny i pro veřejnost a probíhají od října do ledna (15x) a od února do května (15x). Zapisování do kroužků probíhá elektronickou formou. Kroužky  budou otevřeny při minimálním počtu 5 dětí (s výjimkou Logohrátek).

PROČ JSOU KROUŽKY DŮLEŽITÉ? A PROČ I KROUŽKY PRO RODIČE S DĚTMI?

školka Doctrina nabízí nově některé kroužky i pro rodiče s dětmi.

… a proč?

Protože na sebe mají rodiče a děti stále méně času. Nabízíme tedy možnost společně strávit čas a obohatit ho o nové prožitky. S pomocí rodičů se můžeme pouštět i do náročnějších experimentů a výsledky budou…prostě úžasné!

PLNOU PAROU VPŘED - kroužek pro děti i pro rodiče s dětmi

Omlouváme se, ve II. pololetí školního roku 2017/18 se kroužek nebude konat.

Pohybové hry, zpívání, běhání a tancování, zaměření na jemnou a hrubou motoriku, jóga a legrace

…a proč?

­ protože smát se je zdravé, smích posiluje břišní svaly
protože zpívat si je ozdravné
protože pohyb souvisí s řečí

Nevěříte?
Tak přijďte mezi nás.
Každý čtvrtek děti 4-6 (7) 15,00 – 15,45 a rodiče s dětmi 15,50 – 16,30 na sále MŠ Doctrina

lektor: Věra Motyčková, cena kroužku 1000 Kč / 15 lekcí v pololetí

V případě potíží s elektronickou registrací napište na landova@doctrina.cz na který kroužek se chcete přihlásit. Zaregistrujeme si vás a zašleme  vám další informace.

VAŘENÍ pro děti od pěti

kroužek pro děti, kterým bude v tomto roce nejméně 5 let

Vaření a stolování je zábava…

Recept:
špetku poznání
polévkovou lžíci legrace
1 dcl trpělivosti
na špičku lžičky etikety stolování
okořeníme radostí ze společně stráveného času
vše smícháme a vychutnáme si kroužek vaření v MŠ Doctrina

…a kdy?
každou středu od 15,0 do 16,30 hodin

lektor: Lucie Zeroniková, cena kroužku 1500 Kč / 15 lekcí v pololetí

KOUMÁCI - KLUB NADANÝCH DĚTÍ

kroužek pro děti od 5 let

Modelování, konstruování, pokusy a hry – vše, co bystří paměť, promazává mozkové závity a procvičuje dovednost prstíků.

Budeme stavět architektonické zázraky pro 21. století, modelovat lidi i zvířata, zkoušet výrobu slizů a jiných „hmot“, trénovat logiku a paměť a spoustu a spoustu dalších zajímavostí v naší školkové laboratoři.

Klub nadaných dětí je kroužek, koncipovaný ve spolupráci s Mensou pro děti.

Každé pondělí od 15,30 do 16,30 hodin

lektor: Šárka Sochová Landová, Václav Pokorný,  cena kroužku 1500 Kč / 15 lekcí v pololetí

FLÉTNIČKY

Flétničky pro děti od 5 let

Pískáme a zpíváme lidové písničky, hrajeme si s rytmem. Správně dýcháme a učíme se s dechem pracovat. Rozvíjíme jemnou motoriku. Učíme se názvy tónů a jejich prstoklad. Flétna je naším kamarádem, se kterým zažijeme mnoho legrace. Na kroužek je nutné mít vlastní flétnu (doporučujeme značku Yamaha) v obalu a s čistítkem (bývá součástí balení, ale je ho možno dokoupit i samostatně). Desky na noty a noty dostanou děti v MŠ.

Úterý 15,00 – 15,45  max. počet dětí 8

lektor: Mgr. Marcela Knoblochová, cena kroužku 750 Kč / 15 lekcí v pololetí

LOGOHRÁTKY pro děti od 3 do 5 let

Kroužek  pro děti ve věku 3-5 let. Jedná se o 30 minut intenzivní přípravy, rozvoji motoriky mluvidel, nácviku správného dýchání, rozvíjení řečových dovedností. Vhodné právě pro tuto věkovou kategorii na doporučení Mgr. Veroniky Šímové.

Kroužek se bude konat každé pondělí od 15,00 do 15,30 hod a od 15,40 do 16,10 hod. /Roztřídění dětí do skupin si provede lektorka sama dle věku a potřeb dětí/.

Počet dětí ve skupině: 4

lektor: Mgr. Veronika Šímová

Cena kroužku: 2000Kč / 15 lekcí v pololetí

INDIVIDUÁLNÍ PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA - ELKONIN

Předškolní příprava zaměřená na intenzivní individuální rozvoj, pro přípravu k zápisu a nástup do základní školy. Při předškolní přípravě se lektor zaměřuje na celkový rozvoj dítěte, především fonematický sluch, porozumění řeči, zraková orientace.
lektor: Mgr. Veronika Šímová
Doba trvání: 30minut – cena 120 Kč za lekci
termín uskutečnění lekce po dohodě s lektorem
V případě potíží s elektronickou komunikací napište na landova@doctrina.cz.  Zaregistrujeme si vás a zašleme  vám další informace.
Napište lektorce

INDIVIDUÁLNÍ LOGOPEDICKÁ PŘÍPRAVA

Přednostně pro děti 5-7 let
Intenzivní logopedická příprava, která se vychází ze stanovených postupů dle supervize Mgr. Heleny Vackové (ta probíhá 1x za 2 měsíce v prostorách MŠ).
termín individuální lekce po dohodě s lektorkou
lektor: Mgr. Veronika Šímová
Doba intervence je 20-30minut, cena 120 Kč za lekci
V případě potíží s elektronickou komunikací napište na simova@doctrina.cz. Zaregistrujeme si vás a zašleme  vám další informace.
Napište lektorce

Přihlašovat do kroužků se můžete elektronicky. Platba nejpozději do 15.10.2017 na účet, který bude uveden na přihlášce do kroužku. Minimální počet dětí na kroužku je 5 (s výjimkou logohrátek).