KROUŽKY

Kroužky v MŠ Doctrina jsou určeny i pro veřejnost a probíhají od října do ledna (15x) a od února do května (15x). Zapisování do kroužků probíhá elektronickou formou.

PROČ JSOU KROUŽKY DŮLEŽITÉ? A PROČ KROUŽKY PRO RODIČE S DĚTMI?

školka Doctrina nabízí nově některé kroužky i pro rodiče s dětmi.

… a proč?

Protože na sebe mají rodiče a děti stále méně času. Nabízíme tedy možnost společně strávit čas a obohatit ho o nové prožitky. S pomocí rodičů se můžeme pouštět i do náročnějších experimentů a výsledky budou…prostě úžasné!

PLNOU PAROU VPŘED - kroužek děti i pro rodiče s dětmi

kroužek pro rodiče s dětmi od 6 měsíců a pro děti od 4 do 6 (7) let

Pohybové hry, zpívání, běhání a tancování, zaměření na jemnou a hrubou motoriku, jóga a legrace

…a proč?

­ protože smát se je zdravé, smích posiluje břišní svaly
protože zpívat si je ozdravné
protože pohyb souvisí s řečí

Nevěříte?
Tak přijďte mezi nás.
Každý čtvrtek děti 4-6 (7) 15,30 – 16,30 a rodiče s dětmi 16,30 – 17,30 na sále MŠ Doctrina

lektor: Věra Motyčková, cena kroužku 1000 Kč / pololetí

V případě potíží s elektronickou registrací napište na landova@doctrina.cz na který kroužek se chcete přihlásit. Zaregistrujeme si vás a zašleme  vám další informace.

VAŘENÍ pro děti od pěti

kroužek pro děti od 5 let

Vaření a stolování je zábava…

Recept:
špetku poznání
polévkovou lžíci legrace
1 dcl trpělivosti
na špičku lžičky etikety stolování
okořeníme radostí ze společně stráveného času
vše smícháme a vychutnáme si kroužek vaření v MŠ Doctrina

…a kdy?
každé úterý od 15,30 do 17 hodin

lektor: Mgr. Vendula Filipovská a Lucie Zeroniková, cena kroužku 1500 Kč / pololetí

VÝTVARNÉ ČAROVÁNÍ pro děti od 4 let

kroužek pro děti od 4 let

štětce, barvy, papíry, tužky, pastelky, nůžky, kartony, kelímky, ruličky…..rýže, luštěniny, dřevo, korálky, drátky, vlasce, klacíky, polštáře, míče….z toho všeho můžeme tvořit. A proč?

- protože výtvarka je především o experimentování
- protože jde o prožitek
– protože tvořit se dá z úplně všeho
– protože jde o celek složený z jednotlivostí
– protože objevování je zábava

Každou středu od 16 do 17 hodin

lektor: Matěj Bereckei, cena kroužku 1000 Kč / pololetí

FLÉTNIČKY

Flétničky pro děti od 5 let

Pískáme a zpíváme lidové písničky, hrajeme si s rytmem. Správně dýcháme a učíme se s dechem pracovat. Rozvíjíme jemnou motoriku. Učíme se názvy tónů a jejich prstoklad. Flétna je naším kamarádem, se kterým zažijeme mnoho legrace. Na kroužek je nutné mít vlastní flétnu (doporučujeme značku Yamaha) v obalu a s čistítkem (bývá součástí balení, ale je ho možno dokoupit i samostatně). Desky na noty a noty dostanou děti v MŠ.

Čtvrtek 15,00 – 15,45  max. počet dětí 8

lektor: Mgr. Marcela Knoblochová, cena kroužku 750 Kč / pololetí

LOGOHRÁTKY pro děti od 3 do 5 let

Kroužek  pro děti ve věku 3-5 let. Jedná se o 30 minut intenzivní přípravy, rozvoji motoriky mluvidel, nácviku správného dýchání, rozvíjení řečových dovedností. Vhodné právě pro tuto věkovou kategorii.

Kroužek se bude konat každou středu od 15,00 do 15,30 hod a od 15,40 do 16,10 hod.

Počet dětí ve skupině: 4

Cena kroužku: 2000Kč / pololetí

INDIVIDUÁLNÍ PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA - ELKONIN

Předškolní příprava zaměřená na intenzivní individuální rozvoj, pro přípravu k zápisu a nástup do základní školy. Při předškolní přípravě se lektor zaměřuje na celkový rozvoj dítěte, především fonematický sluch, porozumění řeči, zraková orientace.
Doba trvání: 30minut – cena 120 Kč za lekci
termín uskutečnění lekce po dohodě s lektorem
V případě potíží s elektronickou komunikací napište na landova@doctrina.cz.  Zaregistrujeme si vás a zašleme  vám další informace.
Napište lektorce

INDIVIDUÁLNÍ LOGOPEDICKÁ PŘÍPRAVA

Přednostně pro děti 5-7 let
Intenzivní logopedická příprava, která se vychází ze stanovených postupů dle supervize Mgr. Heleny Vackové (ta probíhá 1x za 3 měsíce v prostorách MŠ).
termín individální lekce po dohodě s lektorkou
Doba intervence je 20-30minut, cena 120 Kč za lekci
V případě potíží s elektronickou komunikací napište na landova@doctrina.cz. Zaregistrujeme si vás a zašleme  vám další informace.
Napište lektorce

Přihlašovat do kroužků se můžete elektronicky. Platba nejpozději do 15.2.2017 na účet, který bude uveden na přihlášce do kroužku. Minimální počet dětí na kroužku je 5 (s výjimkou logohrátek).